Powrót do spisu jednostek

ALMAMER Szkoła Wyższa z siedzibą w Warszawie

Rodzaj jednostki
Uczelnia wyższa
Adres
Wolska 43, Warszawa 01-201
Email
wydawnictwo@almamer.pl
WWW
www.almamer.pl

ALMAMER Szkoła Wyższa jest jedną z najstarszych i największych uczelni niepublicznych w Polsce. Do rejestru Uczelni Niepublicznych i Związków Uczelni Niepublicznych została wpisana w roku 1994 pod nr. 42. Na swoją renomę pracuje od 19 lat. Mury uczelni opuściło już ponad 30 tysięcy absolwentów.

ALMAMER to uczelnia, która łączy w sobie tradycję, nowoczesność, wysoki poziom nauczania i indywidualne podejście do studentów.

ALMAMER to uczelnia dla osób ambitnych, traktujących studia jako czas zdobywania rzetelnej wiedzy i kwalifikacji, które zaprocentują w przyszłej działalności zawodowej.

  • Programy nauczania tworzymy przy współpracy z partnerskimi instytucjami i przedsiębiorstwami, takimi jak GUS, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Związek Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej. Dzięki temu są one dostosowane do potrzeb rynkowych i spełniają najwyższe standardy.

  • Nasi wykładowcy to naukowcy z wieloletnim doświadczeniem, ale też praktycy odnoszący sukcesy na polu zawodowym.

  • Dzięki szerokiej ofercie studiów podyplomowych i kursów specjalistycznych, uczelnia gwarantuje możliwość zdobycia dodatkowego wykształcenia i uzupełnienia posiadanej wiedzy.

  • Przewagą ALMAMER na rynku uczelni wyższych jest prężnie działający dział praktyk, oferujący praktyki i staże w renomowanych firmach i instytucjach.

Oferujemy studia na kierunkach: ekonomia, turystyka i rekreacja, administracja, fizjoterapia oraz kosmetologia.

ALMAMER jest jedną z pierwszych uczelni niepublicznych, która utworzyła Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od niedawna na Uczelni działa także Uniwersytet dla Dzieci.

ALMAMER współpracuje z uczelniami i instytucjami zagranicznymi, z którymi prowadzi wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne: publikacje naukowe, konferencje, sympozja, dni europejskie, targi pracy, wymianę studentów oraz pracowników naukowych. Partnerzy w obszarze realizacji projektów naukowo-badawczych to m.in.: Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie, Kazachski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Abaka, Wschodnioeuropejski Narodowy Uniwersytet im. L. Ukrainki w Łucku, Vinnitski Uniwersytet Ekonomii i Finansów, Europejski Uniwersytet w Kijowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie, The University of Buckingham.

WYDAWNICTWO (www.wydawnictwo.almamer.pl)

Jako wydawnictwo jesteśmy obecni na rynku książki już od ponad dwudziestu lat ciesząc się wysoką renomą i uznaniem czytelników. Jesteśmy wydawnictwem naukowym blisko związanym z ośrodkami nauki w całym kraju. Szczególnie jednak współpracujemy z pracownikami naukowymi ALMAMER Szkoły Wyższej.

Nasza oferta to m.in. publikacje naukowe, podręczniki dla studentów czy fachowe poradniki. Większość pozycji zyskało miano „kultowych” i stanowi źródło wiedzy dla czytelników z całej Polski.

Na uwagę zasługuje bardzo wysoko punktowane wydawnictwo cykliczne „Zeszyty Naukowe” ALMAMER (7 punktów zgodnie z listą czasopism punktowanych MNiSW), w których prezentowane są wyniki badań i osiągnięcia naukowe nauczycieli akademickich ALMAMER Szkoły Wyższej oraz innych uczelni polskich i europejskich.

Zawartość merytoryczna naszych podręczników jest dostosowana do programów nauczania i sugestii wykładowców, dzięki czemu wiedzę z nich czerpią studenci w całym kraju.

Mapa Google

Lista publikacji tego samego wydawnictwa dostępna w epnp.pl:

Dotacje na innowacje

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Serwis Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku