Powrót do spisu jednostek

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Rodzaj jednostki
Uczelnia wyższa
Adres
Ostrowskiego 22, Wrocław 53-238
Telefon
(71) 3331116
Email
teresa.kupczyk@handlowa.eu
WWW
www.handlowa.eu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu to jedna z najstarszych dolnośląskich uczelni niepublicznych. Powstała z inicjatywy Ireny Tomys, która - jako prezes Zarządu Spółki Polsko-Niemieckiego Instytutu Nauki w Językach Obcych „die Sprachwerkstatt” - na początku 1995 r. przedstawiła partnerom niemieckim projekt prywatnej uczelni ekonomicznej. Wyższa Szkoła Handlowa została utworzona w 1997 roku z myślą o ludziach ambitnych, kreatywnych, którzy nie boją się wyzwań i pracy. Dzisiaj, Uczelnia na stałe wpisuje się w krajobraz edukacyjny Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

Misja naszej Uczelni: „Kształcimy dla międzynarodowego biznesu” stała się wyzwaniem, które od początku istnienia szkoły konsekwentnie realizujemy. Marka naszej Uczelni jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale dzięki studentom i absolwentom również poza jej granicami. Nasi wykładowcy to autorytety w swoich dziedzinach, pasjonaci wiedzy, nie tylko naukowcy, ale również praktycy biznesu. Pracodawcy wybierają najlepszych kandydatów: posiadających specjalistyczną wiedzę, przedsiębiorczych, kreatywnych, niebojących się wyzwań. Tego właśnie uczymy w WSH. Wysoka jakość kształcenia to dla nas priorytet. Wybór naszej uczelni jest trafną decyzją i dobrą inwestycją w przyszłość. Bo tutaj dzielimy się wiedzą i pasją, uczymy sukcesu i jesteśmy dumni z osiągnięć naszych studentów i pracowników.

 • Kształcimy na 5 atrakcyjnych kierunkach studiów

  Naszym studentom oferujemy 34 nowoczesne specjalności, przystosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy. Nasza Uczelnia posiada pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na kie-runkach: Zarządzanie, Turystyka i rekreacja i Europeistyka.

 • Stawiamy na jakość

  Niezależnie od kierunku studiów towarzyszy nam jedna filozofia: koncentracja na studencie oraz dbałość o najwyższą jakość świadczonych usług. Uczelnia wspierana jest zarówno przez lokalne instytucje, takie jak Dolnośląska Izba Gospodarcza, jak i najlepsze europejskie uczelnie, jak choćby HHL Graduate School of Management w Lipsku.

 • Jesteśmy zorientowani na praktykę

  Treści programowe nasycone są aktualną problematyką gospodarczo-społeczną. Zajęcia praktyczne w formie treningów, gier symulacyjnych, studiów przypadków i analiz prowadzone są przez wybitnych praktyków, przedstawicieli świata biznesu i trenerów. W znalezieniu pracy pomaga studentom Biuro Karier.

 • Kształcimy w wymiarze międzynarodowym

  Duża ilość języków obcych oraz zajęć prowadzonych przez Visiting Professors po angielsku i niemiecku, studia zagraniczne na partnerskich uczelniach w ramach programu Erasmus (44 uczelnie w 20 krajach do wyboru) – wszystko to sprawia, że nasi absolwenci są mobilni i radzą sobie bardzo dobrze na europejskim rynku pracy. Uczelnia jest certyfikowanym ośrodkiem egzaminacyjnym, w którym można uzyskać cenione na całym świecie certyfikaty TELC oraz LCCI.

 • Stworzyliśmy studentom doskonałe warunki do nauki

  Nowoczesna siedziba w centrum Wrocławia, wyposażona jest w bezprzewodowy Internet, a sale wykładowo-ćwiczeniowe posiadają wysokiej klasy sprzęt IT. Uczelnia w całości jest przystosowana do nauki dla studentów niepełnosprawnych. Do tego posiadamy własny, przestronny parking tuż przy naszej siedzibie. Status WSH jako nowoczesnej uczelni potwierdzają wdrożone projekty usprawniają-ce komunikację ze studentami: informatyczny system Biblioteki nowej generacji, elektroniczne legitymacje i indeksy oraz platforma e-learningowa, umożliwiająca nauczanie on-line.

Mapa Google

Lista publikacji tego samego wydawnictwa dostępna w epnp.pl:

Dotacje na innowacje

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Serwis Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku