Powrót do spisu jednostek

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku

Rodzaj jednostki
Uczelnia wyższa
Adres
Miszewskiego 12/13, Gdańsk 80-239
Telefon
(58) 520 26 14 w. 132
Email
biblioteka@wstih.pl
WWW
www.wstih.pl

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku została założona w 1996 roku i jest jedną z najstarszych oraz najbardziej cenionych uczelni niepublicznych w Północnej Polsce.

Kształci wysoko kwalifikowanych pracowników branży turystyczno-hotelarskiej w oparciu o nowoczesne i sprawdzone metody kształcenia i najnowsze osiągnięcia techniki.

Kadrę naukową i dydaktyczną uczelni tworzą wybitni specjaliści WSTiH, innych uczelni trójmiejskich i przedstawiciele praktyki gospodarczej. Wśród tych ostatnich są m.in. dyrektorzy hoteli, restauracji, sanatoriów, organizacji turystycznych itp.

Niewątpliwymi atutami uczelni są m.in. ciągłe dostosowywanie programu do zmieniających się potrzeb rynku pracy, łączenie teorii z praktyką, nacisk na naukę języków obcych, jak też bardzo dobrze wyposażone pracownie specjalistyczne.

Uczelnia oferuje 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), 2-letnie studia II stopnia (magisterskie) na kierunku: Turystyka i Rekreacja oraz studia podyplomowe (roczne) i kursy specjalistyczne.

Studenci WSTiH, w ramach podpisanych porozumień odbywają praktyki zawodowe w kraju i za granicą, w tym m.in. w ramach Programu Erasmus.

Siedziba uczelni zlokalizowana jest ok. 10 minut pieszo od dworca PKP w Gdańsku-Wrzeszczu oraz 2 minuty od przystanku tramwajowego i autobusowego.

Mapa Google

Lista publikacji tego samego wydawnictwa dostępna w epnp.pl:

Dotacje na innowacje

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Serwis Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku